Przejdź do treści

Przechowalnia bagażu w Londynie

  Gdzie można pozostawić bagaże w Londynie?

  Przechowalnia bagażu to miejsce, gdzie możesz przechowywać torby i walizki. Przechowalnie bagażu można znaleźć na głównych dworcach kolejowych w Londynie, Victoria Coach Station oraz w niektórych sklepach i hotelach w centrum Londynu.

  W Londynie nie ma samoobsługowych szafek na dworcach. Nie ma też przechowalni bagażu na żadnej stacji metra w Londynie.

  Przechowywanie rzeczy na krótki okres czasu może być drogie dlatego warto zapytać hotel, pensjonat lub hostel czy mają jakieś schowki. Niektórzy zatrzymają twoje torby za darmo, inni pobiorą niewielką opłatę.

  Jeśli chcesz przechowywać torby przez kilka dni, kilka tygodni lub dłużej, o wiele taniej jest wynająć szafkę samoobsługową

  Przechowalnia bagażu w lokalnych sklepach i hotelach

  Istnieje nowy sposób przechowywania bagażu podczas wizyty w Londynie. Kilka firm przechowujących bagaż umożliwia zdeponowanie bagażu w hotelach, lokalnych sklepach, kawiarniach lub innych firmach. Jest to znacznie tańsze niż przechowalnia bagażu na dworcu kolejowym. Miejsca do przechowywania można znaleźć w całym centrum Londynu, istnieje duża szansa na znalezienie miejsca do przechowywania bagażu bliżej miejsca docelowego.

  Wszystkie rezerwacje i płatności muszą być dokonywane online za pomocą karty kredytowej lub debetowej (nie w miejscu przechowywania). Muszą obejmować ubezpieczenie od kradzieży, utraty lub uszkodzenia (przeczytaj drobnym drukiem, aby dowiedzieć się, co obejmuje ubezpieczenie).

  Przykładowe ceny przechowalni bagażu w Londynie

  Ciesz się dniem wolnym od ciężkich toreb i walizek z pomocą londyńskich firm zajmujących się przechowywaniem bagażu:

  Torby można zostawić w jednym ze sklepów Stasher (znanych również jako CityStasher) w setkach punktów StashPoints. Koszt pozostawienia bagażu na okres do 24 godzin to 6 £ (bagaż ubezpieczony do 750 £).

  Można też przechować swój bagaż od 1 £ za godzinę w ponad 120 miejscach do przechowywania bagażu w całym Londynie dzięki LuggageHero.

  Nannybag to jedna z największych sieci przechowalni bagażu. Można przechować swój bagaż w jednym z 200 punktów w Londynie za 6 £ dziennie.

  Dla porównania warto dodać, że w Polsce w firmie Diamentowe Szatnie cena przechowywania bagażu w zależności od lokalizacji waha się od 2 do 4 zł za cały dzień

  Jeśli chcesz zostawić bagaż na tydzień lub dłużej, może okazać się, że taniej będzie skorzystać z usług firmy zajmującej się samo-magazynowaniem:

  Access Self Storage ma kilka lokalizacji w Londynie, w tym Tower Bridge, King’s Cross i Croydon.
  Shurgard oferuje magazyny w Camden, Southwark i Wandsworth.
  Safestore zapewnia przechowalnię bagażu w takich miejscach jak Paddington, Wimbledon i Camden.
  Można też zapytać hotel, czy jest w stanie przechowywać bagaże podczas zwiedzania Londynu.

  przechowalnia bagażu w Londynie
  przechowalnia bagażu w Londynie